حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۳ Sunday, 9 June , 2024 ساعت ×
عبدالملکی: تعاون وهمکاری نمایندگان کارگری و کارفرمایی در شورای عالی کار، بی نظیر است
16 آبان 1400 - 6:58
شناسه : 913
4

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در نشست های شورای عالی کار در دولت جدید تلاش داریم که اصل سه جانبه گرایی را به صورت کامل رعایت کنیم.   به گزارش مرکز روابط عمومی و  اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر حجت الله عبدالملکی در نشست شورای عالی کار تاکید […]

ارسال توسط :
پ
پ
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در نشست های شورای عالی کار در دولت جدید تلاش داریم که اصل سه جانبه گرایی را به صورت کامل رعایت کنیم.
  به گزارش مرکز روابط عمومی و  اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر حجت الله عبدالملکی در نشست شورای عالی کار تاکید کرد:  بی‌انضباطی های سیستم پولی و بانکی کشور،باید برطرف شود.
وی افزود: ما به عنوان نماینده کارگران و کارفرمایان  در هیئت دولت و ستاد اقتصادی روی این مسئله تاکید جدی داریم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد:  در مجامع مختلف،از مسائل رفاهی مردم دفاع می کنیم و در صورت لزوم، سیاست‌گذاری و  اصلاحات مورد نیاز را انجام می دهیم.
عبدالملکی تصریح کرد:  سیاست‌ها باید  تغییر کند و ما این کار را ادامه خواهیم داد.
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ، خود را موظف می دانم همه اقدامات را اطلاع رسانی کنم از رسانه ها خواست؛  گزارش‌ اقدامات را به جامعه کار و تولید، کارگران و تولید کنندگان منعکس کنند.
عبدالملکی تصریح کرد: وقتی قیمت نهاده ها، افزایش پیدا می‌کند، تولید کننده تحت فشار قرار می‌گیرد و  مجبور است که برای جلوگیری از ضرر،  قیمت کالا را افزایش دهد، در نتیجه،  تورم  شکل می گیرد و مشکلات معیشتی برای توده مردم و کارگران ایجاد می شود.
وی با بیان اینکه اتفاقات خوبی پیش رو است، گفت: در موضوع تنظیم بازار ،جلساتی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور و حضور سایر اعضای دولت برگزار می‌شود.
عبدالملکی با اشاره به اینکه در حوزه اصلاح نظام پولی و بانکی کشور، اقدامات خوبی  انجام داده شده است، گفت: با وجود محدودیت منابع بودجه، دولت در دو ماه گذشته، خلق نقدینگی نداشت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم، دو سیاست اساسی در حوزه کار و تولید را دنبال می‌کند، اظهار داشت :سیاست اول افزایش سودآوری تولید و مقابله با سودآوری فعالیت های غیر تولیدی و غیر مولد است.
عبدالملکی ادامه داد:  سود در بخش مولد اقتصادی کشور باید افزایش و در بخش غیر مولد،کاهش پیدا کند.
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سیاست‌های مالیاتی، متناسب با این وضعیت در حال پیگیری و تنظیم است، اظهار داشت:  در این راستا، بار مالیاتی تولید کننده کمتر و بار مالیاتی افراد غیر تولیدکننده بیشتر می شود، در نهایت، سرمایه ها به سمت تولید سرازیر و همه مردم،سرمایه گذار و تولید کننده منتفع خواهند شد.
عبدالملکی افزود: باید تلاش کنیم تولید سودآور باشد، در نتیجه، فرصت‌های جدید شغلی برای کارگران ایجاد می‌شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  توجه به حقوق کارگران را سیاست دوم دولت سیزدهم خواند ‌و اظهار داشت: حق و حقوق کارگران باید، به طور کامل استیفا شود.
وی بیان کرد: فلسفه  تشکیل جلسات شورای عالی کار این است که تولید کننده باید سود کند و در عین حال حق و حقوق نیروی کار و کارگر نیز باید پرداخت شود .
عبدالملکی تصریح کرد: همانطور که در ادبیات و اقتصاد اسلامی نیز آمده  و مطالعات تجربی نیز نشان می‌دهد  هر زمان، کارفرما و سرمایه‌گذار به حقوق و رفاه کارگر و نیروی کار خود توجه کرده است، بازدهی افزایش یافته است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در جلساتی  مانند شورای عالی کار  که  سه جانبه است و دولت ،کارگران و کارفرمایان نیز در آن حضور دارند، باید  توازن و تعادل  برقرار شود.
عبدالملکی، مطالبات جامعه  کارگری را سه مطالبه اصلی  رفاه، پایداری اشتغال وتقویت تشکل ها دانست و تاکید کرد: هم کارگران و هم کارفرمایان باید مقدورات و شرایط یکدیگر را  لحاظ ‌ به خواسته های یکدیگر توجه کنند.
وی با بیان اینکه، همواره کارگران پشتیبان و حامی کارفرمایان هستند، تصریح کرد:  نمایندگان کارگران بر این نکته اصرار دارند که نباید به کارفرمایان فشار وارد شود و متقابلاً کارفرمایان و نمایندگان کارفرمایی نیز معتقدند که باید برای رفاه کارگران تلاش کنند تا چرخ تولید، متوقف نشود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.