حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۱ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 10 June , 2024 ساعت ×
پاسخ رئیسی به بایدن: ایران هرگز گاو شیرده نخواهد شد
14 آبان 1401 - 4:32
شناسه : 2236
4

رئیس‌جمهور با بیان این‌که آمریکا نقش اول را در جنگ‌ها و خونریزی‌ها دارد و برای تأمین منافع خود منافع ملت‌ها را نابود می‌کند، به اظهارات جو بایدن در حمایت از آشوب‌ها واکنش نشان داد و گفت: رئیس‌جمهور آمریکا گفته ما بنا به آزاد کردن ایران داریم اما ایران ۴۳ سال قبل آزاد شد و به […]

ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

رئیس‌جمهور با بیان این‌که آمریکا نقش اول را در جنگ‌ها و خونریزی‌ها دارد و برای تأمین منافع خود منافع ملت‌ها را نابود می‌کند، به اظهارات جو بایدن در حمایت از آشوب‌ها واکنش نشان داد و گفت: رئیس‌جمهور آمریکا گفته ما بنا به آزاد کردن ایران داریم اما ایران ۴۳ سال قبل آزاد شد و به اسارت شما درنمی‌آید.

 آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» روز جمعه در مراسم روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا اظهار داشت: امروز، روز دانش آموز، روز دانشجو و روز مبارزه با استکبار جهانی است؛ استکبار معنای تام و تمام خودبزرگ‌بینی و خودخواهی است.

وی افزود: در فرهنگ دینی ما بر خودسازی تأکید شده است و این‌که انسان خدا را بر خود حاکم کند و خداخواه شود به‌جای خودخواهی و خدابین شود به‌جای خودبزرگ‌بینی.

آیت‌الله رئیسی با بیان این‌که انسان خودبزرگ‌بین که در یک محله، شهر، کشور و منطقه دچار روحیه تفرعن شده، از سیئه بزرگ اخلاقی برخوردار شده است، افزود: این فرد فقط خود را می ببیند و به منافع خود می اندیشد؛ حتی اگر انسان‌های بسیاری نابود شوند و منافع ملتی از بین برود.

وی ادامه داد: خداوند متعال در قرآن و تمام بزرگان دین به همه انسان‌ها هشدار دادند مراقب باشید دچار خودبزرگ‌بینی و استکبار نشوید که خطری است که نه فقط به زندگی خود فرد آسیب می زد بلکه زندگی همه را به خطر می اندازد و باعث سقوط یک جامعه می شود.

رئیس‌جمهور گفت: امروز نماد و نمود استکبار نظام سلطه حاکم بر آمریکاست که به تعبیر امام راحل شیطان بزرگ است و برای رسیدن به منافع خود حاضر است منافع بسیاری از مردم در اقصی نقاط دنیا نابود شود.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به فتنه‌ها و توطئه‌های آمریکا در ۴۳ سال اخیر گفت: ابعاد همه فتنه‌ها باید تبیین و روشن شود؛ چرا که آنها با فتنه‌گری می خواهند به هر نحو ممکن به سلطه خود ادامه دهند.

وی خاطر نشان کرد: اگر حرکت بزرگ دانشجویان خط امام در روز ۱۳ آبان ۵۸ برای مبارزه با استکبار نبود، جریان مبارزه با استعمار ناقص می‌ماند.

رئیس‌جمهور با بیان این‌که چند ساعت قبل مُطلّع شدم رئیس‌جمهور آمریکا جمله‌ای گفته که شاید از حواس پرتی‌اش بوده باشد که گفته ما بنا به آزاد کردن ایران داریم، خطاب به جو بایدن گفت: ایران ۴۳ سال قبل آزاد شد و مصمم است به اسارت شما در نیاید و هرگز گاو شیرده نخواهد شد.

آیت‌الله رئیسی افزود: مگر ما با تهدیدها و تحریم‌های شما متوقف می شویم؟ شما دنبال کُند کردن شتاب توسعه در ایران هستید و آمریکا می داند ایران در حال پیشرفت است و برای همین دنبال این هستند که ایران را منزوی کنند اما در تمام نقشه‌ها علیه کشورمان شکست خورده‌اند.

وی با اشاره به نقش آمریکا در طراحی و راه‌اندازی بیش از ۳۰۰ جنگ و درگیری در جهان ادامه داد: آنها داعش را ایجاد کردند و به جان مردم بی دفاع منطقه انداختند و ایران اسلامی برای حفظ منطقه از دست‌نشاندگان آمریکا حرکت کرد و با تلاش‌ها و شهادت مظلومانه سردار سلیمانی تمام نقشه‌های دشمنان ایران اسلامی نقش بر آب و حاج قاسم نماد مبارزه با تروریسم در عالم شد اما آنها باز هم دنبال فتنه‌گری هستند و فکر کردند حرکت کشور با این توطئه‌ها و شیطنت‌ها کُند می‌شود ولی این‌گونه نیست.

رئیس‌جمهور با تأکید بر این‌که امروز دشمن وحدت و انسجام ما و پیشرفت و امید و آرامش و اقتدار در ایران اسلامی را هدف قرار داده است، متذکر شد: هر کسی که در جهت ایجاد آرامش، امنیت، تولید و پیشرفت، کسب علم و دانش، رونق تحصیل و علم آموزی و علم افزایی در مراکز علمی و فرهنگی ‌در کشور گام بردارد و هر کسی در جهت شتاب‌بخشی به قطار پرشتاب پیشرفت کشور کمک کند، بداند که در جهت راهبرد جمهوری انقلاب اسلامی حرکت کرده است.

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: امروز دوگانه ما این است که هر کسی در جهت اغتشاش و ناامن کردن کشور گام بردارد و حتی کوچک‌ترین عنصر در این مسیر باشد، بداند که در جهت خواست دشمنان انقلاب اسلامی گام برداشته است.

وی تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب گفتند مراقب باشید دشمن می خواهد داشته‌های بسیار ما و از همه مهم‌تر اعتماد به نفس ما را بگیرد؛ چون ما گفتیم زندگی مردم را به لبخند و اخم دیگران بند نمی کنیم و این را برنتافتند. بنابراین باید هوشیار و با بصیرت باشیم.

رئیس‌جمهور گفت: امروز همه باید بدانند نظام اسلامی پیشرفت‌های بسیاری داشته که به برکت خون شهدا، ایثار و ازخودگذشتگی جانبازان و ناله‌ها و دعاهای نیمه‌شب مادران، پدران، همسران و فرزندان شهدا و خون دل خوردن‌های بسیار انقلابیون در این کشور و کسانی است که شاید در هیچ مجلس و محفلی نام و نشانی از آنها ذکر نمی شود؛ کسانی که گمنام هستند اما نفس آنها و کار و تلاششان در حفظ این انقلاب اسلامی تأثیر بسیار داشته است.

آیت‌الله رئیسی افزود: امروز ما مقتدریم به اقتداری که خون پاک شهدا، رهنمودها و رهبری های حکیمانه امام راحل و رهبری معظم انقلاب ایجاد کرده و مردم بابصیرت ما با حضورشان در صحنه‌های مختلف انقلاب قدرت آفریده است.

وی با تأکید بر این‌که قدرت ما به موشک و صنایع دفاعی هست اما فقط در قدرت نظامی خلاصه نمی شود، تصریح کرد: قدرت ما حضور میلیونی مردم در مراسم ملی ۱۳ آبان در سراسر کشور اسلامی است.

رئیس‌جمهور با طرح این سوال از دولتمردان آمریکایی که چند بار می خواهند ایران و ایرانیان را تجربه کنند و چرا از تجربه‌های شکست‌خورده‌شان درس نمی گیرند، ادامه داد: آمریکایی‌ها تصور کردند نسخه‌ای مثل آنچه در کشورهایی همچون سوریه، لیبی و برخی کشورها و مناطق دیگر اجرا کردند، می‌توانند در ایران هم اجرا کنند؛ زهی خیال باطل.

آیت‌الله رئیسی افزود: آنچه به اسم آزادی بر سر مردم افغانستان، سوریه، عراق و منطقه و ‌دنیا آورده‌اید، پیش رو و مقابل دیدگان ما قرار دارد و ما شرایط این کشورها را می‌بینیم که شما به اسم آزادی و مبارزه با تروریسم چگونه ملت‌ها را به اسارت درآوردید اما بدانید که ملت بزرگ ایران به رهبری امام راحل بزرگوار و با خون شهدای دانش آموز و دانشجو و شهدای مدافع حریم و حرم و خون شهدای امنیت آزاد شده است و هرگز به اسارت در نخواهد آمد و در مقابل شما سر فرود نخواهد آورد.

وی با بیان این‌که امروز ایران در منطقه نفوذ دارد و هیچ معادله‌ای بدون نظر موافق ایران در منطقه رقم نمی خورد و آمریکا هم این نقش ایران را خوب می داند، به موفقیت‌ها و دستاوردهای جوانان ایرانی در عرصه‌های مختلف اشاره و تصریح کرد: امروز جوانان ایران در صنعت فضایی و صنایع دیگر و در حوزه سایبری در منطقه و جهان حرف برتر را می زند و تهدیدها و تحریم ها نمی تواند ما را متوقف و قطار پیشرفت کشور را کُند می شود و زنان و مردان ما اجازه نمی دهند امیال پلید دشمنان در این کشور پیاده شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.