حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 22 June , 2024 ساعت ×
توسعه کمی و کیفی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی با ایجاد بسترسازی/ سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
24 مرداد 1402 - 4:05
شناسه : 3067
6

یکی از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی، رویکرد مردم‌ سالارانه امامین انقلاب در توجه به جایگاه واقعی مردم در عرصه های مختلف اقتصادی و اجتماعی است. ازهمین رو “روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی” هم مرهون آموزه ها، نگاه عالمانه و بینش عمیق آنان و بزرگانی همچون شهید بزرگوار آیت الله دکتر […]

ارسال توسط :
پ
پ

یکی از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی، رویکرد مردم‌ سالارانه امامین انقلاب در توجه به جایگاه واقعی مردم در عرصه های مختلف اقتصادی و اجتماعی است. ازهمین رو “روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی” هم مرهون آموزه ها، نگاه عالمانه و بینش عمیق آنان و بزرگانی همچون شهید بزرگوار آیت الله دکتر بهشتی به حضور و مشارکت مسئولانه و سازنده مردم در فرآیندهای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور است.

بر این اساس، گفتمان دولت مردمی سیزدهم و در ذیل آن راهبرد و سیاست عمومی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در حوزه تشکل ها و مشارکت‌های اقتصادی و اجتماعی بر محور مشارکت حداکثری تشکل ها و متکی به ظرفیت و توان عملیاتی فعالان و جهادگران عرصه تولید،به ویژه کارگران و کار فرمایان و سازمان های مردم نهاد و با هدف نقش آفرینی آنان در عرصه های مهم کار و تولید و کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش نشاط و امید در جامعه در بستر سیاست‌ها و دیدگاه های مقام معظم رهبری مدظله العالی،سیاست های کلان و چشم‌انداز برنامه توسعه کشور ، قوانین و دستورالعمل‌های تخصصی و حمایتی، برنامه‌های ویژه توان افزایی و فرصت‌سازی حضور گسترده تشکل های یاد شده در فرآیندهای تصمیم‌سازی و مداخلات تخصصی اقتصادی و اجتماعی، بنا شده است.

اما همچنان معتقدیم بدون همراهی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، تشکل های بازنشستگان و سازمانهای مردم نهاد نمی‌توانیم به شناخت دقیق از مشکلات و ارائه راهکارهای اساسی در حل مسائل دست یابیم.از همین رو نیز معتقدیم توان و دانش تخصصی فعالین بخش خصوصی و تشکل‌ها هموار کننده مسیر اجرای سیاستها و برنامه های این وزارتخانه در حوزه ها و بخشهای مختلف است. بر همین اساس بر حضور موثر اعضای کانون عالی کارفرمایی و کارگری، تشکلهای بازنشستگان و سازمانهای مردم نهاد در اتاق فکرهای وزارت کار تاکید می نماییم.

اینجانب با تبریک “روز تشکل‌ها و مشارکت های‌ اجتماعی” به جامعه ارزشمند و پرتلاش تشکلهای خانواده بزرگ وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، از حضور مسئولانه و مشارکت موثر این تشکلها که با تقویت رویکردها و نگرش‌های جدید در مواجهه با مسائل اقتصادی و اجتماعی با همگرایانه ترین شکل ممکن به تقویت بسترهای مشارکت عمومی و ارتقای سرمایه اجتماعی در اجرای ماموریتهای این وزارتخانه ما را یاری می کنند قدردانی می‌کنم. امید می رود در سایه الطاف بیکران الهی و مبتنی بر سیاست‌ها و برنامه‌های عدالت جویانه نظام مقدس جمهوری اسلامی و حمایت محور دولت سیزدهم و در چارچوب سیاستگذاری‌های تعامل‌گرا میان دولت و مردم با همفکری ، هم‌افزایی و مشارکت وسیع اجتماعی، شاهد تقویت بیش از پیش روحیه مشارکت جویانه و توسعه کمی و کیفی تشکلهای کارگری و کارفرمایی، تشکلهای بازنشستگان و سازمان‌های مردم نهاد با ایجاد بسترهای مناسب برای ساختن جامعه آرمانی اسلامی و ایرانی و توانمند در سراسر کشور باشیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.