حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ Saturday, 22 June , 2024 ساعت ×
مسیر مردمی‏ سازی اقتصاد کشور / سیدصولت مرتضوی _ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
01 مهر 1402 - 10:42
شناسه : 3147
5

ابلاغ سیاست‏های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و تخصیص یازده بند از سیاست‏های مذکور به توسعه اقتصاد بخش تعاونی، نویدبخش آغاز دوران جدیدی بود که مقرر شد سهم تعاون از اقتصاد ملی در پایان برنامه پنج‏ ساله پنجم به ۲۵ درصد برسد. این بدان معنا بود که رشد اقتصاد تعاونی باید از میانگین رشد سایر […]

ارسال توسط :
پ
پ

ابلاغ سیاست‏های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و تخصیص یازده بند از سیاست‏های مذکور به توسعه اقتصاد بخش تعاونی، نویدبخش آغاز دوران جدیدی بود که مقرر شد سهم تعاون از اقتصاد ملی در پایان برنامه پنج‏ ساله پنجم به ۲۵ درصد برسد. این بدان معنا بود که رشد اقتصاد تعاونی باید از میانگین رشد سایر بخش‏ها(دولتی و خصوصی) پیشی بگیرد. با این وجود، آنچه که در عمل شاهد بودیم، ادامه روندی بود که حاصل عوامل متعددی از جمله تحریم‏های ظالمانه، رکود حاکم بر فضای عمومی کسب ‏و‏کار، فقدان باور عمیق به تعاون در میان مسئولان ارشد کشور و در نتیجه عدم تخصیص منابع لازم از سوی دولت و… بود.

در دولت مردمی سیزدهم، توسعه اقتصاد تعاونی با رویکرد مشارکت آحاد جامعه در فعالیت‏های اقتصادی و مردمی‏سازی اقتصاد با هدف بسط عدالت اجتماعی مورد توجه جدی قرار گرفت. اهتمام ریاست محترم جمهوری اسلامی بر اصلاح، تصویب و ابلاغ «سند توسعه بخش تعاون کشور» نقطه عطف این رویکرد به‏ شمار می‏رود. براساس این سند، ۸۰ حکم برای نوزده دستگاه اجرایی پیش‏ بینی شده که در حقیقت تقسیم کار ملی برای انجام اقدامات و ارائه خدماتی همسو و هماهنگ در راستای توسعه این بخش از اقتصاد است.
از سوی دیگر، «شورای هماهنگی تعاون ایران» که به استناد بند یکم از احکام اجرایی سند یاد شده، به ریاست رئیس‏ جمهور و با عضویت همه دستگاه‏های مجری احکام تشکیل شده است، پیگیری تحقق مفاد سند را عهده‏ دار بوده و ضمانتی است بر حسن اجرای آن؛ بدیهی است در کنار همه این تمهیدات، باور و اراده دولتمردان بر اجرایی‏ کردن مفاد این سند که نقشه راه توسعه بخش تعاونی و میثاق‏نامه نهضت ملی تعاون محسوب می‏شود، مهم‏ترین عامل موفقیت آن خواهد بود.
از دیگر جهت، برنامه‏ های نوآورانه این وزارتخانه در راستای ایجاد تحول در زیست‏بوم تعاون، از جمله توجه به توسعه شبکه عمودی تعاونی‏ها در کنار توسعه افقی آنها، واگذاری امور تصدی‏گری بخش تعاون به کنش گران و ذی‏نفعان این حوزه، گسترش خوشه ‏های کسب‏ و‏ کار و تأمین زنجیره ارزش در گرایش‏های مختلف اقتصادی در قالب طرح «کهکشان تعاون»، جلب و تجمیع سرمایه‏ های خُرد مردمی در قالب تعاونی‏ها، تقویت نهادهای پشتیبان بخش تعاونی از جمله بانک توسعه تعاون از طریق افزایش سرمایه بانک و تبدیل شعب آن به شعب تسهیل‏ گر، افزایش سرمایه صندوق ضمانت سرمایه‏ گذاری تعاون، توسعه زیرساخت الکترونیک و توسعه خدمات غیرحضوری، تکمیل سامانه هوشمند و جامع بخش تعاونی و ایجاد بانک اطلاعاتی قابل اتکا، تقویت فعالیت‏های آموزشی و ترویجی، تعامل با انجمن علمی تعاون و سایر تشکل‏های مردم‏نهاد، توجه جدی به بازاریابی، بازاررسانی و صادرات تعاونی‏ها، تأکید بر ارتباطات خارجی و روابط بین‏ الملل و ده‏ها برنامه کوتاه‏ مدت، میان‏ مدت و بلندمدت دیگر، همه و همه گام‏هایی هستند که به سوی توسعه فراگیر و متوازن اقتصاد بخش تعاونی کشور در چهارچوب «نهضت ملی تعاون» برداشته شده‏اند.
در خاتمه، با یادآوری این نکته که تعاون از یک طرف ریشه در کتاب آسمانی و آموزه ‏های دینی ما داشته و از طرف دیگر، با فرهنگ و آداب و رسوم ما درآمیخته است، تأکید می‏کنم که اجرای کامل مفاد «سند توسعه بخش تعاون کشور»، نیل به «سهم ۲۵ درصدی از اقتصاد ملی»، مشارکت همگان در فعالیت‏های اقتصادی و نهایتاً «مردمی‏ سازی اقتصاد کشور» محقق نخواهد شد، مگر با همدلی و همکاری همه دستگاه‏های اجرایی مرتبط و تمامی کنشگران و بازیگران غیردولتی بخش تعاون؛ چنان‏که لسان‏ الغیب می ‏فرماید:

ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسید
هم مگر پیش‏ نهد لطف شما گامی چن

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.